Závěsný lodní motor Suzuki DF150A / DF175A / DF200A

Lodní motory Suzuki

Cena bez DPH: od 392553 Kč

Čtyřtaktní boční přívěsné motory Suzuki HP150A / HP175A /HP200A jsou zástupcem nové generace řadových čtyřválcových motorů „Big Block“ s nejvyšším zdvihovým objemem (2867 ccm) ze všech čtyřtaktních, čtyřválcových motorů se srovnatelným výkonem. Díky tomu dostaneme nižší provozní otáčky. Motory plynule zvládnou velké zátěže v krátkých dobách zrychlení od startu až po oblast plného zatížení.

Zatímco tento druh výkonu majitelé člunů, kteří znají čtyřtaktní motory Suzuki, nepřekvapí, možná Vás udiví, že jsou nové čtyřtaktní motory „Big Block“ lehčí než všechny ostatní srovnatelné čtyřtaktní motory. Se svými pouze 215/220 kg váží tyto High-Tech motory přibližně tolik, kolik starší dvoutaktní boční přívěsné motory Suzuki s výkonem 150 koní.

Sety řazení

Sety řazení obsahují vše potřebné pro zprovoznění lodního motoru. Základní set neobsahuje žádné budíky ani jiné palubní přístroje. K motorům Suzuki ovládaným systémem drive-by-wire (Suzuki Precision Control) nelze použít analogové budíky. Proto nás prosím, v případě potřeby konzultace výběru palubních přístrojů, kontaktujte. Pro správnou funkci páky řazení je nutno po montáži systém kalibrovat diagnostickým systémem SDS. Tudíž důrazně doporučujeme tyto motory pořizovat výhradně v síti autorizovaných dealerů.

Horní páka řazení

Základní horní páka řazení Vás uchvátí svým propracovaným designem, který se hodí do každého moderního člunu. Vzhledem k tomu, že se jedná o systém drive-by-wire, jsou montážní rozměry potřebné pro namontování této páky minimální. Ovládací prvky jsou umístěné na panelu určeném pro montáž na sloupek řízení. Doporučujeme si před první jízdou vyzkoušet odpor páky bez spuštěného motoru. Oproti mechanickému řazení je odpor zcela minimální!

Boční páka řazení

Příplatková boční páka řazení je určena pro montáž na bok sloupku řízení či bort člunu. Vzhledem k tomu, že se jedná o systém drive-by-wire, jsou montážní rozměry potřebné pro namontování této páky minimální. Ovládací prvky jsou umístěné na panelu určeném pro montáž na sloupek řízení. Doporučujeme si  před první jízdou vyzkoušet odpor páky, bez spuštěného motoru. Oproti mechanickému řazení je odpor zcela minimální!

SUZUKI barevný multifunkční budík MFG

Nový barevný digitální multifunkční budík je to technologicky nejvyspělejší ze sortimentu originálního příslušenství, který si můžete k lodnímu motoru Suzuki pořídit. Tento budík dokáže ze svého 3,5″ barevného displeje vymáčknout úplně maximum, přičemž disponuje denním a nočním zobrazením. Budík dokáže zobrazit následující informace:

 • Otáčky motoru
 • V závislosti na typu motoru i zařazenou rychlost (F-N-R)
 • Čas
 • Úhel trimu
 • Rychlost vůči zemi podle GPS (anténa není součástí dodávky)
 • Informace o palivu – stav nádrže (nádrží) a aktuální i průměrnou spotřebu ve více formátech
 • Motohodiny
 • Dobu trvání výletu
 • Vzdálenost uplutou na výletě
 • Napětí baterie
 • Teplotu vody v chladicím systému
 • Diagnostická data

Většinu údajů je budík schopen zobrazit jak v analogové, tak i digitální podobě a lze navolit zobrazení více údajů najednou. Set řazení s tímto budíkem obsahuje navíc GPS anténu.

Trolling – příplatková výbava *

Funkce trollingu je mimořádně vhodná pro rybolov přívlačí. Díky správně vyváženému příslušenství je jeho používání mnohem pohodlnější. Budíky lze dodat v černé či bílé barvě a kromě standardních funkcí (uvedených výše) u standardního multifunkčního otáčkoměru, má ten určený pro trolling ještě jednu vlastnost navíc – při přepnutí do režimu trolling se zjemní stupnice a budík ukazuje mnohem přesněji nízké otáčky. Na panelu pak lze otáčky ovládat v rozpětí do 1200 rpm po kroku 50 otáček za minutu.

* Při nákupu nového lodního motoru Suzuki je příplatek za trolling a budíky uzpůsobené trolingu 2.700,- Kč s DPH.

Suzuki bezklíčový startovací systém (Keyless system) s  imobilizérem – příplatková výbava **

Náš nový systém bezklíčového startování využívá přívěsek, který po přiblížení k hlavní jednotce vysílá kód potřebný pro nastartování. Dokud máte přívěsek u sebe, vše co potřebujete, je být ve vzdálenosti do jednoho metru od konzole řízení. Stačí vložit výtrhovou pojistku, zapnout hlavní vypínač a můžete startovat motor pomocí tlačítka. S klíčem bezpečně uloženým v kapse můžete jezdit bez stresu a snižujete riziko jeho ztráty. Tento systém zároveň umožňuje lepší zabezpečení vašeho lodního motoru, protože motor Suzuki nenastartuje bez správného kódu přijatého z přívěsku. Přívěsek je plovoucí, proto se i v případě, když vypadne přes palubu, dá jednoduše zachránit.

** Při nákupu nového motoru je příplatek za Keyless system s imobilizérem 800,- Kč s DPH.

Výbava

Lodní motor Suzuki DF150A / DF175A / DF200A obsahuje základní sadu nářadí. Nemá ve výbavě lodní šroub a nemá externí benzínovou nádrž.

Motorový olej a vak na přepravu je nutné v případě potřeby dokoupit zvlášť.

 • DF150APL / APX je ve výbavě s elektrickým startováním, dálkovým ovládáním, elektrickým trimem a digitálním řazením včetně protiběžné otáčení lodních šroubů
 • DF175APL / APX je ve výbavě s elektrickým startováním, dálkovým ovládáním, elektrickým trimem a digitálním řazením včetně protiběžné otáčení lodních šroubů
 • DF200ATL je ve výbavě s elektrickým startováním, dálkovým ovládáním a elektrickým trimem
 • DF200ATX je ve výbavě s elektrickým startováním, dálkovým ovládáním, elektrickým trimem a protiběžné otáčení lodních šroubů
 • DF200APL / APX je ve výbavě s elektrickým startováním, dálkovým ovládáním, elektrickým trimem a digitálním řazením včetně protiběžné otáčení lodních šroubů

Značení lodních motorů

 • A (B) – nová generace motorů
 • E – elektrický startér
 • R – dálkové ovládání i elektronické startování
 • T – elektrické vyklápění a naklánění motoru, trim
 • P – digitální řazení a selektivní rotace (volitelný směr otáčení lodního šroubu / protiběžné otáčení)
S – Standard381 mm15“
L – Long508 mm20“
X – Extra Long635 mm25“
XX – Ultra Long762 mm30“

Technické údaje

Závěsný lodní motor DF150A DF175A DF200A
Motor 4-taktní 4-taktní 4-taktní
Zdvihový objem 2 867 cm3 2 867 cm3 2 867 cm3
Počet válců / konfigurace 4-válec, DOHC 16-ventil 4-válec, DOHC 16-ventil 4-válec, DOHC 16-ventil
Vrtání / zdvih 97,0 mm / 97,0 mm 97,0 mm / 97,0 mm 97,0 mm / 97,0 mm
Výkon hnací hřídele ve středním pásmu 110 kW / 5 500 ot/min 129,0 kW / 5 800 ot/min 147,0 kW / 5 800 ot/min
Provozní rozsah plného plynu 5 000 - 6 000 ot/min 5 500 - 6 100 ot/min 5 500 - 6 100 ot/min
Příprava směsi EFI elektronické vstřikování paliva EFI elektronické vstřikování paliva EFI elektronické vstřikování paliva
Systém zapalování TCI - Tranzistorové TCI - Tranzistorové TCI - Tranzistorové
Systém mazání Zásoba oleje v klikové skříni Zásoba oleje v klikové skříni Zásoba oleje v klikové skříni
Systém startování Elektrické Elektrické Elektrické
Převodový poměr 2,50 : 1 2,50 : 1 2,50 : 1
Doporučená výška zrcadla lodi L - 508mm X - 635mm L - 508mm X - 635mm L - 508mm X - 635mm
Objem palivové nádrže Externí Externí Externí
Objem olejové vany 5,5 litru 5,5 litru 5,5 litru
Hmotnost včetně vrtule DF150APL - 236 kg, DF150APX - 241 kg DF175APL - 236 kg, DF175APX - 241 kg DF200ATL - 235 kg, DF200ATX - 240 kg, DF200APL - 236 kg, DF200PTX - 241 kg
Ovládání plynu a řazení Dálkové ovládání pákou Dálkové ovládání pákou Dálkové ovládání pákou
Vyklápění motoru, trim & tilt, sklon & úhel Elektrický Elektrický Elektrický
Alternátor 12V - 44A 12V - 44A 12V - 44A
Vrtule počet listů / průměr / stoupání Options Options Options
Dvoumotorové uspořádání protiběžných šroubů ANO ANO ANO
Plavba v mělkých vodách - - -
Digitální siťový barevný displej Options Options Options
Omezovač otáček Standardní Standardní Standardní
Systém ochrany proti korozi Standardní Standardní Standardní
Bezúdržbový rozvodový řetěz Standardní Standardní Standardní

Ostatní značky lodních motorů

Nevybrali jste si mezi motory Suzuki? Prohlídněte si také lodní motory Honda, nebo nás kontaktujte. Rádi Vám s výběrem motoru pomůžeme.

Použití závěsných lodních motorů

Lodní motory z našeho sortimentu jsou ideální jak pro čluny, tak také pro lodě a jachty různých značek. Naše firma má ve střední Evropě výhradní zastoupení pro prodej jachet AQUABAT a ITALMAR. Jedná o luxusní jachty Italského tradičního výrobce lodí.

Potřebujete koupit motor nebo poradit?